poniedziałek, 18 lipca 2011

Tessa Radley "Wierna żona"Wydawnictwo Halequin
data wydania marzec 2010
stron 154
ISBN 978-83-238-6558-2
seria Gorący romans
miniseria Spadkobiercy
Lubię, gdy akcja romansu ma miejsce w jakiś ślicznym, malowniczym miejscu. To moim zdaniem dodaje historii miłosnej uroku. Bardzo podoba mi się świat arabski - inne zwyczaje, kultura, krajobrazy - wydają się mi bardzo pociągające i egzotyczne. I tak jest chyba dla niejednej kobiety.
Obywatelem pustynnego emiratu zauroczyła się w czasie pobytu w Londynie Jayne pochodząca z Nowej Zelandii. Wcale się nie dziwię - lubię facetów o ciemniejszej karnacji i kruczoczarnych włosach. No a Arabowie grzeszą urodą ! Para świata poza sobą nie widziała i doszło do ślubu. W kontrakcie małżeńskim znalazł się zapis o posiadaniu tylko jednej żony przez Tariqa. Małżonkowie wyjechali do Zayedu - ale tu sielankę przerwał teść. Nie zaakceptował synowej i oskarżył ją o zdradę syna - ciąża żony Tariqa była według niego "dziełem" innego faceta. Tariq nalegał na zrobienie badań DNA, a oburzona kłamstwami Jayne wyjechała do ojczyzny. Dziewczyna wraca do Zayedu po 5 latach, by uzyskać rozwód. Czy tak się stanie ?
Książka Tessy Radley to urocza historia osadzona w scenerii egzotycznego kraju, tajemniczej i groźnej pustyni, kolorowych, tętniących życiem bazarów, pięknych domów. Jej bohaterka to kobieta dumna, ale zarazem szczera i bardzo wrażliwa. 
Powieść czyta się bardzo przyjemnie, akcja zabiera nas miedzy innymi na pustynię, gdzie przyjemność poznać Tariqa jako osobę zajmującą się układaniem sokołów do polowań. I tu widać jak wrażliwy to człowiek i jak smuci się, gdy ulubiona samica chwilowo się gubi.
Czytając kibicowałam parze, by się ze sobą porozumieli. Widać było gołym okiem, że łączy ich tak wiele i gdyby nie mieszanie się osób trzecich to byliby szczęśliwą parą. Tak to już bywa w życiu, nieważne od szerokości geograficznej, że o miłość czasem trzeba walczyć, ulegać kompromisom i być z partnerem do bólu szczerym. Bo taka rozmowa od serca może czynić cuda. Wzruszająca historia miłosna pełna intryg i mnóstwa egzotyki. 
Za egzemplarz dziękuję Pani Monice z Wydawnictwa Harlequin/Mira.

3 komentarze:

  1. Gorąca miłość w pięknym egzotycznym kraju - nie ma to jak fajny romansik w wakacje :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Raczej nie moja bajka :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Nominowałam Cię do nagrody One Lovely Blog Award. :) Informacje w moim dzisiejszym poście. Pozdrawiam serdecznie :)

    OdpowiedzUsuń