Wydawnictwo Filia
data wydania 2026
stron 400
ISBN 978-8441-203-9
W każdym z nas drzemie garść mrocznych sekretów
Kochani dziś polecę Wam naprawdę mroczny thriller psychologiczny, który mocno mnie otulił pajęczyną tajemnic i sekretów których bywa pełna ludzka dusza. Czytając przeniosłam się do świata który jest przepełniony po brzegi kłamstwem a prawda wydaje się czymś nierealnym co nie istnieje.
Rozpoczynając lekturę poznajemy Adę - kobietę, która mimo młodego wieku ma już swój życiowy bagaż. Ada traci pracę w wyniku intryg koleżanek i z braku środków do utrzymania wynajmowanego mieszkania wprowadza się do swojego partnera. Miłosz jest wdowcem i ma kilkuletnią córkę Kamilę. Ada ma się nią zaopiekować i zastąpić jej matkę. A wszystko ma być w idealnej scenerii - pięknym domu blisko lasu w spokojnej okolicy. Pozornie idealna sytuacja szybko okazuje się czymś zdecydowanie innym niż wygląda na pierwszy rzut oka. Przeszłość kładzie się głębokim cieniem na teraźniejszości a wczoraj rujnuje dziś. Ada odkrywa mroczne tajemnice, śmierć jej poprzedniczki okazuje się zagadkowa, a ukochany mężczyzna pokazuje swoje prawdziwe oblicze. Świat rozsypuje się na drobne kawałki a budowanie nowego ma miejsce na ruchomych piaskach.
To była bardzo przednia lektura, która w pełni pochwyciła mnie w swoje macki. Fabuła wręcz przeładowana jest sekretami, które dają poczucie dynamiki i nieoczywistości a czytelnik podobnie jak główna bohaterka czuje się bardzo mocno zagubiony. Nie ma w treści właściwie żadnego pewnika, wszystko jest ruchome niczym wydmy. Świat kręci się bardzo szybko właściwie bez żadnych prawideł i reguł. Czytelnik czuje się niczym w labiryncie, który wydaje się nie mieć końca. Atmosfera budzi grozę, która z każdą przeczytaną stroną mętnieje. Treść zaskakuje i obfituje w wiele zwrotów akcji. Emocje - tych jest tak dużo, że trudno je wszystkie ogarnąć. Książka odsłania mroczne tajemnice ludzkiej duszy, a bohaterowie nakreśleni są nietuzinkowo i dość barwnie.
To bardzo dobra powieść w swoim gatunku, która wymaga pełnej uwagi przy lekturze i która siedzi jeszcze długo w czytelniczej duszy.
Lektura w pełni spełniła moje oczekiwania, czytało mi się ją naprawdę dobrze i szybko. Miałam dreszcze i umysł pracował na pełnych obrotach. Polecam na wakacje i nie tylko.


Brak komentarzy:
Prześlij komentarz