piątek, 2 stycznia 2015

Waniliowo mi - post zapachowy

Bohaterem tego postu będzie kolejny produkt zapachowy z oferty Pachnącej szafy - olejek zapachowy o aromacie wanilii. Ten zapach właśnie towarzyszył mi w święta i za sprawą przyprawy którą używałam do pieczenia moich słodkich cudeniek i czułam go bijącego z kominka ceramicznego. Tak, tak mój kominek przez okres świąteczno-noworoczny intensywnie pracował, można rzec pełną parą.
Wanilia - bez niej nie wyobrażam sobie, a konkretnie bez lasek wanilii przyrządzania keksów, serników, mazurków, pychotek i innych ciast. Nie używam cukru waniliowego, który różni się bardzo od lasek wanilii. Z czym kojarzy mi się ten zapach? Nie pytajcie dlaczego, bo sama nie wiem, ale zapach wanilii kojarzy mi się z amazońską gęstą i intensywnie zieloną puszczą, z uroczymi kolibrami wsadzającymi swoje dziobki w kielichy kwiatowe. Wanilią pachniało z kominka długo i intensywnie.
Wystarczył jeden tealight zapalony w palenisku kominka, odrobina wody i dziesięć kropelek olejku. Gwarantowało to dobrych kilka godzin zapachu, intensywnego, pobudzającego zmysły, ale i kubki smakowe. Wanilia to bowiem moim zdaniem bardzo smakowity zapach. Wanilia jest też afrodyzjakiem, działa relaksująco i powoduje, iż czując jej woń byłam przyjemnie odprężona. Olejek waniliowy ma zastosowanie nie tylko w aromaterapii, cenią go za jego działanie nawilżające i regenerujące skórę.
To już trzeci olejek zapachowy firmy
jaki zapachniał w moim domu. Oceniam go równie dobrze jak pozostałe i tak Wam się tu szczerze przyznam, że nie wyobrażam już sobie życia bez ceramicznego kominka i olejków zapachowych. Zdecydowanie wolę go niż odświeżacze powietrza w atomizerach czy takie elektryczne do gniazdka. Zapach jest bardzo naturalny. Długo go czuć w mieszkaniu po wygaszeniu kominka, jest on zarazem bardzo subtelny i elegancki. Sprawdzi się i na co dzień i na jakąś wyjątkową okazję jak uroczysta kolacja czy eleganckie przyjęcie. Tym którzy jeszcze nie mają kominka gorąco polecam jego zakup. Podobnie jak nabycie olejków. Ich pełną gamę obejrzycie pod linkiem:
http://pachnacaszafa.pl/sklep/50-olejki-zapachowe#.VKbRkXs8Wfg
1 komentarz:

  1. Właśnie wypróbowuję ten olejek, gdyż kupiłam go w Rossmanie. Wydaje się być niezły.

    OdpowiedzUsuń