sobota, 30 grudnia 2017

Książkowy top 2017 czyli najlepsze literackie perełki kończącego się roku

Idzie Nowy Rok. Kończy się 2017, rok w którym moja biblioteka powiększyła się o ponad 430 książek ( tak, sama nie wierzę!!!) a który nie był tak mocno zaczytany jak bym chciała. Ba, no kiepski wynik się ugrał, ale mam na swoje usprawiedliwienie pewne rzeczy. Przeczytałam i tu spory rumieniec na twarzy 82 książki. Mało, bardzo mało. Wstyd totalny, ale w tym nowym roku to się zmieni na lepsze. Znów obiecuję sobie nie czytać więcej niż jednej książki na raz i reaktywować kanał na YT.
Dobra, dość gadania - czas na najlepsze książki 2017 roku. Wybrałam 17 książek bez określania ich na kolejnych miejscach - po prostu 17 najlepszych książek, których recenzje znajdziecie na blogu. A oto zwycięzcy:
14 komentarzy:

 1. Książki górskie są zawsze dobre. Świętek chcę przeczytać od dawna, ale Lucinda? BagatElka pisała na LC, ze to beznadzieja.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lucida mnie porwała, a podchodziłam do niej bez żadnych oczekiwań. Ba myślałam jak przez nią przebrnę gdy okaże się nudna a jest gruba. Polecam

   Usuń
 2. Odpowiedzi
  1. a to nie wszystkie nieprzeczytane książki w mojej biblioteczce. Wezmę do grobu, albo urodzę się ponownie. Nie wiem tak na poważnie. Pozdrawiam

   Usuń
  2. Ja z papierowych mam w poczekalni jedną półkę, ale ebooków 650 czeka i to juz wyselekcjonowane!

   Usuń
 3. Czytałam tylko Stan niebłogoslawiony, piękna Książka. Kilka z tych tytułów mam w planach.

  OdpowiedzUsuń
 4. Psiego najlepszego bardzo mi się podobało, ale Był sobie pies jest jeszcze lepszy. Jak to książki o czworonogach... Mają w sobie to coś.
  Szczęśliwości w Nowym Roku ☺️

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Muszę kupić "Był sobie pies" bo ja kocham psięta i mam je od lat obok siebie. Dziękuję i życzę wszystkiego dobrego w 2018 roku.

   Usuń
 5. Ja też uwielbiam tą serię Edyty Świętek :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nic z tej listy nie czytałam, ale może nadrobię zaległości.

  OdpowiedzUsuń
 7. Zdecydowanie zgodzę się co do Paxa, to u mnie też jedna z najlepszych książek 2017 roku!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda - i to lektura równie dobra dla młodszych jak i starszych.

   Usuń
 8. super książki :) przyznam szczerze ja żadnej nie przeczytałam z tych. Ja zakończyłam 2017 rok z 70 książkami. Niezmiernie się cieszę bo ten rok był po prostu ciężki. Mam nadzieję, że 2018 będzie lepszy :) pod każdym względem. I ogromnie czekam na reaktywację filmików na youtube bo powiem szczerze, że Pani book haul i recenzje były świetne. I mam nadzieję, że się doczekamy pokazania tych co były w zeszłym roku. Pamiętam, że jeden taki filmik powstał, a potem nastała cisza. Wszystkiego co najlepsze na ten Nowy Rok :) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń