poniedziałek, 30 marca 2020

Roma Nowicz "Powiedz, że wrócisz"


Wydawnictwo Vedeograf
data wydania 2020 
stron 304
ISBN 978-83-7835-759-9

O jedną miłość za dużo 

O miłości wydano miliony książek. Wiele z nich oparto na utartych schematach i choć są interesujące oraz dobrze napisane czyta się je przyjemnie, aczkolwiek bez wybuchu emocji. Są jednak wśród tytułów o miłości takie powieści w trakcie poznawania których świat blednie, wszystko wokół otacza mgła i nie liczy się nic poza ich fabułą. Do takich lektur z pewnością można zaliczyć najnowszą książkę Romy Nowicz, która w swojej fabule porusza temat stary jak świat, Opowiada o układzie  opartym na związku, w którym jest o jedną osobę za dużo. 
Właśnie, w miłości nie sprawdza się reguła, że od przybytku głowa nie boli. W prawdziwym związku nie ma miejsca dla więcej niż dwóch osob. I jeszcze jedno. Publikacja Romy Nowicz przypomina, że nie istnieje na dłuższą metę przyjaźń między kobietą a mężczyzną. Prędzej czy później jedna ze stron przekracza pewne granice, rodzi się uczucie zdecydowanie wykraczające poza ramy relacji przyjacielskich i rzeczywistość nabiera innych kolorów. 

Wracając do treści powieści, która mnie urzekła dodam, że totalnie nie byłam przygotowana na tak wielką dawkę emocji, dreszczy i czytelniczej frajdy. Książka idealnie trafiła w czas, kiedy przyszło mi ją czytać. Obracając się w trudnej chwili życia potrzebowałam gigantycznie mocnego zastrzyku, który pozwoli mi się zresetować, wyłączy aplikację hard live, a pozwoli zanurzyć się w świecie literackiej fantazji. 

Troje przyjaciół. Ich relacja zawiązała się bardzo blisko, gdy byli dziećmi. Byli nierozłączni. Niczym muszkieterowie. Ich dwóch i ona jedna. Czas płynął i lata dzieciństwa zaczęły ustępować okresowi nastoletniemu. Z dzieci stali się młodymi ludźmi, w których zaczęły buzować hormony. Oni dostrzegli, że ona jest bardzo atrakcyjną młodą kobietą. Ona spojrzała na swoich młodych przyjaciół innym wzrokiem. Było w nim coś więcej niż dotychczas. 
Igor, Dominik i Natalia. Gangster, policjant i piękna kobieta. O jedną miłość za dużo. Jeśli chcecie zanurzyć się w niezwykle oryginalną powieść o uczuciu, o toksycznej miłości i labiryncie życiowych zawirowań, jeśli macie ochotę stracić głowę dla konkretnej książki zacznijcie czytać "Powiedz, że wrócisz". 

Niech Was nie zrazi zbyt mroczna okładka i ogólnikowy opis. W fabule znajdziecie dokładnie wszystko to, co powinna mieć idealna lektura o miłości. Ogrom, naprawdę wielki ogrom emocji, które Was momentalnie dopadną i zostaną z Wami jeszcze długo po skończeniu książki. Poznacie wyjątkowych bohaterów, którzy mają trudne charaktery, popełniają błędy i ulegają uczuciom. Świat, w którym moc mają pożądanie i miłość. 
W tym tytule natomiast nie znajdziecie nic przewidywalnego, a nie zabraknie niespodzianek, zawirowań i nagłych zakrętów oraz zwrotów akcji. Na jaw wciąż będą wychodziły nowe fakty, które skomplikują życie postaciom nakreślonym słowami przez Autorkę. Nie zabraknie też świetnie napisanych scen erotycznych. Akcja książki będzie naprzemiennie przeskakiwać w czasie i pokazywać bohaterów w różnych momentach życia. 

Jednym słowem czytelniczy zawrót głowy macie w stu procentach zagwarantowany. 
W powieści Roma Nowicz nie uniknęła trudnych tematów, o których nie zawsze jest łatwo pisać i które wywołują kontrowersje. Dotyczy to przemocy w związkach, toksycznych uczuć, które wyniszczają, zdrady, uzależnia od nieodpowiedniego partnera. 
Myślę, że wystarczająco przekonałam Was, że ta lektura musi się znaleźć koniecznie na liście książek do przeczytania w tym roku. A ja koniecznie sięgnę po wcześniejszą powieść Pani Nowicz "Zapomnij o mnie". Mało która pisarka tak świetnie operuje piórem, więc nie odmówię sobie lektury jej książki. I Wam też z całego serca radzę spotkać się z Jej twórczością. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz