piątek, 10 maja 2019

Marcin Margielewski "Jak podrywają szejkowie"


Wydawnictwo Prószyński i S-ka 
data wydania 2019
stron 352
ISBN 978-83-8169-031-7

Życie szejków to nie zawsze baśń z tysiąca i jednej nocy

Szejkowie, krezusi z Bliskiego Wschodu, są ogromnie bogaci. O grubości ich kont i portfeli przesądzają płynące szerokim strumieniem petrodolary. Luksus, jaki ich otacza, jest wręcz niemożliwy do wyobrażenia przez zwykłych zjadaczy chleba. Stać ich na wszystko i każde ich marzenie związane z finansami jest możliwe do spełnienia. Normy moralne związane z arabską kulturą i prawo koraniczne obowiązują ich tylko pozornie. Potrafią je sprytnie obchodzić i korzystać z życia jak im się tylko zamarzy. Wydawać by się mogło, że to ludzie szczęśliwi i zadowoleni. Nic bardziej mylnego. Ich życie bowiem nie zawsze jest bajkowe. Dewiza, że wszystko jest na sprzedaż i wszystko można kupić, często w praktyce okazuje się gorzka w smaku.
Marcin Margielewski w swojej książce, o której, jak sądzę, będzie bardzo głośno, ukazuje przemilczaną prawdę o życiu szejków na przykładzie księcia Abeda i jego kuzyna Wasima. Obaj są młodzi, rozpieszczeni przez życie i mogą mieć wszystko. Ich pasją są piękne kobiety, które tylko pozornie parają się pracą w charakterze modelek. Za pieniądze są one gotowe na najbardziej ekstremalne przygody, zabawę i gry seksualne bez żadnych ograniczeń. Wasim wprowadza w świat seksu młodszego Abeda, który szybko staje się fanem imprez i bezpruderyjnych igraszek. Ich świat obraca się wokół podróży po całym globie, luksusowych hoteli i pięknych kobiet, które spełniają ich wszelakie zachcianki. Takie życie wydaje się ekscytujące, ale na dłuższą metę jednak nie jest pozbawione skutków ubocznych.
Opisana w książce historia dwóch mężczyzn jest pełna pikanterii i odważnych scen. Często wymyślane przez szejków rozrywki budzą bardziej wstręt niż zachwyt. Rozpasanie przekracza wszelkie granice dobrego smaku. A sami bohaterowie okazują się znudzeni i prostaccy. Morał z lektury wypływa wyraziście jeden – pieniądze są do szczęścia potrzebne, ale same w sobie szczęścia nie dają. Nie gwarantują, że ich posiadacze będą zadowoleni i spełnieni. Mogą pozwolić na stworzenie jedynie namiastki raju. Nie zagwarantują prawdziwego uczucia, a pomogą żyć pusto, próżnie i szalenie. Jaka zatem jest odpowiedź na pytanie, które jest tytułem książki?
Szejkowie nie podrywają, nie adorują kobiet. Oni je najzwyczajniej, jak każdy towar na świecie, kupują, płacąc hojnie i terminowo. Z tej racji bywają ofiarami szantaży. Ich małżeństwa zwykle nie mają nic wspólnego z miłością. Uczucia wiążą tylko bardzo nieliczne pary. Matrymonia są kontraktami polityczno-ekonomiczno-religijnymi. Czy takie życie daje radość? Czy daje spełnienie i zadowolenie? Absolutnie nie. Stąd często wkraczają w nie zakazane używki, jak alkohol czy narkotyki. I nic dziwnego, że luksus wydaje się kiczem, wartość pieniędzy zostaje wypaczona, a pozytywne uczucia znikają jak śnieg w maju, pozostawiając miejsce negatywnym obliczom ludzkiej natury.
Książkę czyta się rewelacyjnie, na jednym wdechu. Treść chłonie się z wypiekami na twarzy. Opisana rzeczywistość szokuje, budzi niesmak i odrazę. Przedstawiona w tytule historia jest niezwykle emocjonująca, pełna kontrastów i kontrowersji, a jednocześnie jest prawdziwa i obala zakorzenione głęboko mity o świecie arabskich krezusów. Tak naprawdę są oni zagubionymi ludźmi, niewolnikami fortun, które zamiast ułatwiać życie, stają się balastem i brzemieniem. Jeżeli lubicie orientalne klimaty, jeżeli nie boicie się lektur niezwykle odważnych, to ta publikacja jest wręcz dla was stworzona. Drogie panie, nie łudźcie się, że arabski książę pokocha was na zabój niczym Kopciuszka. Nic bardziej mylnego. On was tylko kupi jak zabawkę, którą szybko się znudzi i wymieni na inną. Zdecydowanie szybciej zakochają się w was biedni śmiertelnicy, bowiem miłość nie jest atrybutem arabskich krezusów. W ich mniemaniu nawet najpiękniejsze kobiety znaczą tyle, ile piękne konie.

8 komentarzy:

 1. To jest publiczne ogłoszenie dla każdego, kto chce sprzedać nerkę, mamy pacjentów, którzy potrzebują przeszczepu nerki, więc jeśli jesteś zainteresowany sprzedażą nerki, skontaktuj się z nami na nasz e-mail na iowalutheranhospital@gmail.com
  Możesz również zadzwonić lub napisać do nas na WhatsApp pod numerem +1 515 882 1607.

  UWAGA: Twoje bezpieczeństwo jest gwarantowane, a nasz pacjent zgodził się zapłacić dużą kwotę pieniędzy każdemu, kto zgodzi się na oddanie nerki, aby je uratować. Mamy nadzieję usłyszeć od ciebie, abyś mógł uratować życie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Proszę o uwagę,

  Ma to na celu poinformowanie ogółu społeczeństwa, że mężczyźni lub kobiety, którzy są zdrowi, a% 100 poważnie sprzedaje swoją nerkę, powinni niezwłocznie skontaktować się z Miot Center. Ponieważ mamy wielu pacjentów, którzy są tutaj po przeszczep nerki, Czy szukasz okazji do sprzedaży nerki za pieniądze z powodu załamania finansowego, a my zaoferujemy ci 550 000 USD na nerki. Nazywam się Doktor Brad Hilaman, jestem Przedstawicielem w Szpitalu Dosher Memorial. Nasz szpital specjalizuje się w chirurgii nerek / transplantacji i leczeniu innych narządów, zajmujemy się również kupowaniem i przeszczepem nerek u żywego i zdrowego dawcy. Jeśli jesteś zainteresowany sprzedażą swojej nerki, nie wahaj się skontaktować z nami przez e-mail: doshermemorialhospital1@gmail.com

  E-mail: doshermemorialhospital1@gmail.com
  Lub WhatsApp: +2348110652559
  Dr Brad Hilaman.

  OdpowiedzUsuń
 3. Potrzebujesz pomocy finansowej, pożyczek? Jeśli tak, napisz więcej informacji

  E-mail: winniefredwalter@gmail.com
  Numer WhatsApp: + 1- (802) -327-3165
  Strona internetowa: https://winniefredwalter.wixsite.com/website

  podziękować

  Pan Walter

  OdpowiedzUsuń
 4. 5 000 až 100 000 000 EUR (Unikátní bezkonkurenční nabídka půjček v Evropě) Zabýváme se - účty, půjčky, konsolidace, oddlužení, exekuce - finance pro podnikání, bydlení, rekonstrukce, splácení pohledávek. Stojí za rychlé a snadné řešení finanční situace od soukromé osoby s okamžitým provedením do 7 pracovních hodin v kanceláři. Zaručujeme důvěrnost, solidní vyjednávání, 100% řešení s jasnými podmínkami pro klienty starší 18 let: zaměstnanci, důchodci, studenti, md, dpp matky, obávejte se, vyřešíme to za vás na lendercities.mlc01@outlook.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Ma to na celu poinformowanie opinii publicznej mężczyzn lub kobiet, którzy są zdrowi
  i 100% poważne w kupnie lub sprzedaży nerek, powinieneś pilnie
  Skontaktuj się z nami . Ponieważ mamy dużo
  pacjentów, którzy są tutaj na przeszczep nerki, Czy szukasz
  możliwość sprzedaży jednej nerki za pieniądze ze względu na środki finansowe
  złamać lub spłacić dług, a my zaoferujemy Ci 500 000 USD za jedną z Twoich nerek. Mój
  Nazywam się Doktor David Mike, jestem Nefrologiem w tym szpitalu
  SZPITAL TRANSPLANTÓW. Nasz szpital specjalizuje się w Nerkach
  Chirurgia/przeszczep i inne leczenie narządów, zajmujemy się również zakupem
  oraz przeszczep nerki od żywego i zdrowego dawcy.Jesteśmy
  znajduje się w Indiach. Nigeria, Zjednoczone Emiraty Arabskie, USA i wszystkie części
  kraj. Jeśli jesteś zainteresowany kupnem lub sprzedażą nerek, proszę
  nie wahaj się skontaktować z nami przez e-mail na Hangouts :doctordavidmike@gmail.com

  Uwaga: w Internecie jest wiele osób z różnymi motywami, więc
  Proszę, bądź szczery i prawdomówny, chodzi o ratowanie życia, Best
  pozdrowienia

  OdpowiedzUsuń
 6. Chcesz kupić nerkę czy sprzedać swoją
  nerka? Jeśli szukasz okazji do sprzedaży swojej nerki za pieniądze z powodu kryzysu finansowego i nie wiesz, co robić, skontaktuj się z nami już dziś, a zaoferujemy Ci dobrą kwotę 1 000 000,00 USD za nerkę. Nazywam się doktor David
  Jestem nefrologiem w Klinice Mayo. Nasza klinika jest
  Specjalizujemy się w chirurgii nerek i zajmujemy się również
  Kup i przeszczep żywcem nerki.
  pasujący dawca. Znajdujemy się w Indiach, Turcji, Stanach Zjednoczonych, Malezji, Indiach. Jeśli jesteś zainteresowany sprzedażą lub kupnem nerek, prosimy o kontakt mailowy.
  E-mail: mayoklinic55@gmail.com
  Whatsapp: -Połączenie głosowe +2349012028961

  Z poważaniem
  DR DAVID

  OdpowiedzUsuń