wtorek, 22 listopada 2011

Julia James, India Grey, Diana Hamilton "Wszystkie barwy Toskanii"


Wydawnictwo Mira
data wydania listopad 2011
stron 428
ISBN 978-83-238-8285-5
seria Opowieści z pasją

Są chwile, kiedy bardzo chętnie sięgam po romanse. To zwykle czas, kiedy mam zły nastrój, czuję się zmęczona i wprost obolała z życia, które różami usłane nie jest, no może bywa chwilami. Do przeczytania książki, której akcja rozgrywa się w Toskanii nie trzeba mnie jednak długo zachęcać. Zawsze chętnie przenoszę się do tego malowniczego i słonecznego zakątka świata, w którym może szczęście nie rośnie jak oliwki na drzewach, ale jest czym nacieszyć oczy. Piękne krajobrazy, zabytki, łagodny klimat tworzą atmosferę, która sprzyja zakochiwaniu się. No i Włosi. Przystojni, uwiedzicielscy, szarmanccy, pełni wdzięku i osobistego uroku, który działa na wiele kobiet.
"Wszystkie barwy Toskanii" to trzy opowieści, których bohaterkami są Angielki. Każda z nich zakochuje się w Toskańczyku, ulega urokowi Italii.
Magda bohaterka "Ceny małżeństwa " jest sierotą wychowaną w domu dziecka, nigdy nie zaznała ciepła rodzinnego, nie miała szansy na studiowanie - szybko musiała zacząć na siebie zarabiać. Pracując jako sprzątaczka w pewnym z apartamentów które ma doprowadzić do blasku poznaje jego właściciela - przystojnego dziedzica fortuny, który ma otrzymać rodzinną firmę pod warunkiem ożenku przed ukończeniem 30-go roku życia . Czas nagli i Rafaell wybiera Magdę - samotną mamę oferując jej sporą gotówkę za półroczne małżeństwo. Czy związek przetrwa tylko 6 miesięcy ? Czy kopciuszek podoła roli żony milionera ?
Eva szuka zemsty za śmierć siostry. Bohaterka "Tajemnic domu mody " jedzie do Florencji by ujawnić, że jej siostra Elllie zmarła z przedawkowania narkotyku i szuka winnego, który ją wciągnął w nałóg. Podejrzewa o to syna właściciela domu mody Di Lazaro. Czy znajdzie winnego i doprowadzi do jego skazania ? Czy nie przeszkodzi jej w tym gorące i szczere uczucie ?
Milly i Jilly to bliźniaczki. Są do siebie niezwykle podobne i mają zdecydowanie odmienne usposobienie. Gdy jedna z nich broi, druga musi naprawić jej błędy. Milly posądzana o bycie siostrą musi wyjechać do Toskanii, by odpracować kwotę, którą tamta zdobyła dzięki podrobionym czekom. Czy uda się spokojnej i zrównoważonej dziewczynie podszyć się pod siostrę ? Czy babcia Cesare nie odkryje tajemnicy bliźniaczek ? I czy Milly podbije serce pracodawcy z którym jej siostra miała romans ?

Te trzy historie czyta się jednym tchem. Dość wartka akcja, łatwa w odbiorze treść, pogodny klimat, świat milionerów i luksusu, piękne palazza i urocze zabytki to rzeczywistość, w której rozgrywa się fabuła. To bardzo przyjemne uczucie, gdy książka w ponury, listopadowy dzień, pełen chłodu i mgły przenosi nas w wakacyjny klimat pełen słońca i ciepła. Czytając poprawił mi się humor i odprężyłam się. Bo te historie są urocze, pełne optymizmu. Nie zgodzę się z opinią, że romanse to książki, które nie mają żadnych walorów. Mnie uspokajają, dystansują do problemów, łagodzą obyczaje niczym muzyka. No i dzięki takim historiom jak te patrzę w przyszłość z większym optymizmem. Bo los niesie wiele niespodzianek. Książkę polecam szczególnie tym, którzy przepadają za Toskanią. W niej poczują ten niesamowity klimat tego regionu.
Za egzemplarz do recenzji dziękuję ślicznie Pani Monice z Wydawnictwa Mira/Harlequin.

1 komentarz: