niedziela, 29 stycznia 2012

Liz Fielding "Afrykańska przygoda"


Wydawnictwo Harlequin
data wydania styczeń 2012
stron 160
ISBN 978-83-238-8276-3
seria Romans

Akcja książki "Afrykańska przygoda " rozgrywa się na Czarnym Lądzie. W Botswanie ma odbyć się ślub roku. Miłość i wierność małżeńską ma sobie przysiąc para znanych celebrytów - on czołowy piłkarz i ona sławna modelka z pierwszych stron gazet i okładek. Parze zależy na hucznym wydarzeniu w egzotycznym miejscu. Chcą, by ich ślub był wydarzeniem, które na długo zapadnie w pamięć ich fanom i gościom zaproszonym na tę uroczystość. Organizacja tego sporego przedsięwzięcia w ostatniej chwili wskutek chichotu losu spada na barki Josie Fowler. Energiczna organizatorka ślubów udaje się do Afryki. Jest bardzo przejęta zleceniem. Zależy jej, aby wszystko wypadło nad wyraz perfekcyjnie. Chce udowodnić swojej szefowej, że zatrudnienie jej nie było błędem i wykorzystać szansę na zdobycie doświadczenia zawodowego. Tylko zorganizowanie imprezy na Czarnym Lądzie z dala od cywilizacji jest wyjątkowo trudne. Wybrany na miejsce uroczystości ośrodek jest w środku sawanny i mimo zapowiadanego luksusu różni się standardem od hoteli w znanych kurortach turystycznych. Tu mieszka się w domkach bez prądu i nie ma dostępu do sieci komórkowej czy internetu. A na dodatek wykonanie zadania ambitnej Josie utrudnia pewien przystojny mężczyzna.
Książka Fielding to romantyczna opowieść o ambitnej, lecz niezamożnej dziewczynie i bogatym, atrakcyjnym mężczyźnie, który został boleśnie zraniony przez los. Para na początku czuje do siebie dystans i rezerwę, ale z czasem snuje się między nimi nić sympatii i porozumienia. Tę historię czyta się szybciutko i ze smakiem. Akcja obfituje w szereg wydarzeń, które bywają czasami zabawne. W książce nie brak krótkich, acz treściwych opisów przepięknej afrykańskiej przyrody - krajobrazu i zwierząt zamieszkujących ten kraj. I nie ukrywam, że z chęcią spędziłabym urlop w takim miejscu i pooglądała z sypialni egzotyczną faunę i florę. Tego Josie bardzo zazdrościłam. Ta opowieść ma swój klimat, jest nieco magiczna i przesiąknięta duchem Afryki - mojego ulubionego kontynentu. Sympatyczni bohaterowie przypadli mi do gustu i z przyjemnością poznałam historię ich znajomości.
Świetna lektura na długi zimowy wieczór.
Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Harlequin.

7 komentarzy:

 1. Za romansami nie przepadam, ale książki o Afryce, czy to podróżnicze, czy po prostu takie, w których akcja dzieje się na Czarnym Lądzie zajmują ważne miejsce w moim sercu.
  Dylemat: czytać czy odpuścić? Piszesz, że dobra, więc może sięgnę :)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. To start with, see if it is possible to sell your car or cars.
  He attributed the success of the thermostat
  to its functionality and effective usage. This is the second installment from my Go Green & Save
  Some Green Series where I will share with you a few simple and effective tips on how to start becoming green around the house.


  Here is my website nest thermostat

  OdpowiedzUsuń
 3. Even though there are only 19 focal points, as opposed to Nikon's 39, the quality is still unparalleled. Red lights can be tricky but can be made to look good if you're careful.
  re photographing flowers, a captivating sunset, or your friends at the park, you can be confident that
  you.

  my webpage: canon 6d

  OdpowiedzUsuń
 4. For these prime functions, you'll should pay back about $1799. Select these with the assistance of a chemical engineering professional. You can also watch movies that you've
  downloaded or play one of many games that are available for the Mac such as
  The Sims 3.

  Here is my webpage :: macbook air

  OdpowiedzUsuń
 5. Impressive pages can now be created using interaction,
  animation and video streaming. The flexible screen technology
  that will soon be available to us will be the tool that finally turns users away from paper based publishing.
  One important feature of the Samsung Galaxy Nexus White Smartphone is its camera of 5 Mega Pixel.


  Here is my blog: nexus 7 tablet

  OdpowiedzUsuń
 6. You can easily program your NFC chips to perform particular functions such as:.

  Samsung, the New York Times, is reporting, is set to offer for sale the Samsung
  Galaxy S IV which will offer automatic scrolling by monitoring eye movements.
  This is not only handy for presenting you with updates all in one place but it also merges with all of your contacts and calendars that
  are stored within these accounts.

  My weblog - galaxy s3

  OdpowiedzUsuń
 7. The Roku when you first start it up after connecting it to the
  internet and your TV or monitor has several channels but each one is only a few clicks away to install and over the internet the installation is very easy using an account.
  You can get an excellent picture on your HDTV
  if you use a cheap progressive-scan DVD player with HD upconversion.

  Key issues appear to be with wireless connection going in and
  out.

  Feel free to visit my web-site roku box

  OdpowiedzUsuń