piątek, 30 września 2011

Justyna Chrobak "Zapach miłości"


Wydawnictwo Replika
data wydania 2011
stron 248
ISBN 978-83-7674-132-1

Magda, główna bohaterka książki Justyny Chrobak, ma 28 lat i jest singielką. Ale nie z przekonania, tylko z przypadku. Po nieudanym małżeństwie zakończonym rozwodem wierzy, że odnajdzie tego właściwego mężczyznę, dla którego będzie najważniejsza na świecie i tak będzie przez wiele długich lat, aż do sędziwej starości. Magda pracuje jako menadżer sieciowej restauracji w centrum handlowym, ale ta praca nie daje jej satysfakcji i zadowolenia. Dziewczyna czuje się bowiem jak trybik w korporacyjnej maszynie, bo w tej pracy nie ma miejsca na indywidualność, kreatywność i własne pomysły. Trzeba tylko realizować cele sprzedażowe i minimalizować straty. Nudną pracę rekompensują jej wspaniałe koleżanki, z którymi można kraść przysłowiowe konie, zwierzyć się i radzić. Dziewczyny utrzymują ze sobą kontakt również poza pracą i tworzą zgraną paczkę przyjaciółek.
Jest zima, lutowy poranek nie nastraja do wyjścia z ciepłego łóżka i udania się do pracy. Ale to właśnie wtedy na idącą przez centrum handlowe Magdę wpada niezwykle przystojny mężczyzna, który od razu wpada jej w oko. Ona też nie jest mu obojętna i dochodzi do spotkania od którego wybucha płomienny romans. Na początku to związek bez zobowiązań, choć ona marzy od czymś poważniejszym. Czy ta znajomość przerodzi się w coś trwałego ? Czy para zostanie ze sobą na dłużej ? I co ich będzie łączyło ? Czy Robert nadaje się na stałego partnera ?
Perypetie miłosne tej pary możecie prześledzić na kartach książki.
“Zapach miłości “ Justyny Chrobak to romantyczna, współczesna historia miłosna. Książka jest typowym babskim czytadłem, które może znakomicie służyć poprawie humoru, odprężeniu i relaksowi. To powieść przy której można się pośmiać i uronić łezkę. Lektura napisano prostym, współczesnym językiem z dodatkiem młodzieżowych powiedzonek, co powoduje, że jest lekka w odbiorze i nie wymaga zbytniej koncentracji. Czyta się ją szybko. Akcja toczy się dość spokojnie, by blisko końca znacznie przyspieszyć i nieco zaskoczyć. Zakończenie jest może banalne i przewidywalne, ale nie wyobrażam sobie innego.
Główna bohaterka to dość typowa, młoda współczesna kobieta, niezależna finansowo, która marzy o szczęściu w miłości i byciu kochaną z wzajemnością. Magda może jest nieco nieśmiała, zakompleksiona i naiwna, ale to sympatyczna postać, w której każda z Czytelniczek znajdzie jakąś cząstkę siebie.
Na uwagę zasługuje też prześliczna moim zdaniem okładka – niezwykle romantyczna idealnie pasuje do osobowości głównej bohaterki.
Lekturę powieści “Zapach miłości” polecam przede wszystkim Paniom, które mają ochotę na lekturę lekką, łatwą i przyjemną. Sama jestem przecież kobietą i wiem, że są dni kiedy taka książka działa jak lekarstwo na stres i wszelkie kłopoty. Czasem warto pobyć w takim “ świecie za różową szybką, gdzie wszystko dobrze się kończy “.

4 komentarze:

 1. Coraz więcej jest książek lekkich, łatwych i przyjemnych w czytaniu, pisanych językiem prostym i współczesnym. Takie bajeczki XXI wieku z happy-endem. Tylko, że życie takie niestety nie jest. I to prawda, że czasem chcemy się oderwać od ciężkich lektur i sięgamy po coś lekkiego - sama też to praktykuję, ale zaczyna mi brakować książek z prawdziwego zdarzenia...
  Może, gdy będę potrzebowała wytchnienia sięgnę po "Zapach miłości", ale póki co trzymam się z daleka, jestem zmęczona ckliwymi czytadłami ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Może kiedyś, w wolnej chwili i dla relaksu :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Kamykowy - zgadzam się odnośnie życia - świat pędzi i ludzie z nim, po trupach do celu. Rządy pieniądza pozbawiają ns ludzkich uczuć - a przecież w pracy nie musimy być wrogami - i to jak dziewczyny zgodnie współpracowały w restauracji też w książce mi się spodobało. A jak się dowiedziałam z rozmowy ze znajomą Panią z biblioteki sporo kobiet szuka tkich lektur. Zgodzę się nie można tylko ich czytać - ale czasem warto się tak odprężyć i zaromansić książkowo. Pozdrawiam sedecznie i dziekuję za komentarze.

  OdpowiedzUsuń