piątek, 1 kwietnia 2011

Dorota Grupińska "Wiosna.Żyj zgodnie z porami roku"Wydawnictwo MG

data wydania marzec 2011

stron 128

ISBN 978-83-61297-79-6

Wiosna to najradośniejsza pora roku . Gdy po zimie zaświeci mocniej słońce , to jego promień czyni cuda - ptaki zaczynają swoje trele ,zamarznięta ziemia rozmarza i pojawiają się pierwsze kwiaty , na drzewach widać pąki. A i ludzie odczuwają jakiś zastrzyk energii . Myślę , że właśnie wtedy jest najłatwiej podjąć jakieś osobiste postanowienia o zmianie trybu życia , diety itd. Data noworoczna kompletnie do mnie nie przemawia - bo cyferka w kalendarzu nie jest w stanie tak zmobilizować jak zapachy , ciepły wietrzyk czy zieleń trawki.

Autorka poradnika "Wiosna. Żyj zgodnie z porami roku " w ciekawy sposób podsyła nam szereg pomysłów jak takiej metamorfozy wiosennej dokonać. Czasem wprawdzie dotknie nas wiosenne przesilenie - ale rozsądne zmiany nie wyciągną z nas zbyt wiele energii . Jeśli chcemy być zdrowsi ,wydajniejsi i bardziej zadowoleni warto wrócić do tego co naturalne ,co daje mam przyroda - i taki jest właśnie główny pomysł autorki na zmiany. Przecież przyroda tyle wieków dawała sobie radę bez naszej ingerencji , więc warto być z nią za pan brat.

Pani Dorota proponuje ruch - spacery , uprawianie sportu ,tańca .Ruch jest nam niezbędny - dla zdrowia , kondycji ,prawidłowego rozwoju organizmu. I na pewno nie ma lepszej pory roku , która zachęci nas do spacerów po parku czy lesie. Można pochodzić z kijkami do nordic walking - nawdychać się pięknych zapachów , obejrzeć ferie naturalnych barw i dać odpocząć oczom od ekranów LCD. A odnośnie diety - WIELKIE BRAWA DLA PANI GRUPIŃSKIEJ. Bo wszelkie diety dla mnie to wytwór chorej wyobraźni .Dają efekty ,ale w 99% chwilowe . Nie są zdrowe i są niepraktyczne - bo nie możemy być na nich całe życie . A efekt jo-jo może nas przerazić. Lepiej zmienić styl odżywiania jak proponuje autorka .Sięgnąć po naturalne witaminy zamiast pastylek ,jeść posiłki urozmaicone tym co daje natura . A porcja systematycznego ruchu zrekompensuje nam jakieś większe obżarstwo np. na imieninach cioci. Zamiast wydać pieniądze na środki farmakologiczne lepiej kupić pęczek rzodkiewek jak kiedyś śpiewał zespół Gawęda.

Autorka w książce zawarła wiele ciekawych przepisów kulinarnych związanych z wiosennymi nowalijkami , a pełnych naturalnych witamin. W tym poradniku znajdziecie konkretny plan jak zmienić styl życia bez zbytniego obciążenia organizmu , jak się rozruszać i jak racjonalnie podejść do zmiany jadłospisu.

Książkę upiększają ładne ilustracje . Przeczytajcie koniecznie i zmieńcie coś w sobie na lepsze .

2 komentarze:

  1. Zdecydowanie pozytywnie nastrajająca kiążka, w sam raz na początek wiosny:))
    Pozdrawiam!!

    OdpowiedzUsuń
  2. A mnie się marzą kolejne pozycje z tej serii na inne pory roku

    OdpowiedzUsuń