poniedziałek, 1 sierpnia 2011

Lucy Monroe "Sukces Greka"Wydawnictwo Harlequin
data wydania maj 2009
stron 160
ISBN 978-83-238-6104-1
seria Światowe Życie
On i Ona pochodzą z różnych światów. Oboje mają pieniądze, ale szczęście ich jakoś do tej pory omijało. Sandor był samotnie wychowywany przez matkę i dziadka. Jego ojciec porzucił młodziutką Greczynkę, ot to był taki wakacyjny romans. Gdy miał 10 lat wyemigrował do Stanów i tu dzięki ciężkiej pracy i talentowi dorobił się fortuny. Ale ma bliznę, która boli. Sandor boi się uczuć, boi się miłości i oddania komuś serca, bo nie chce być zraniony jak jego matka.
Ona jest jedyną córką amerykańskiego armatora. Ojciec po śmierci matki wychowuje ją samotnie. Dziewczynie nigdy nie było brak dóbr materialnych, ale zawsze czuła się samotna, brakowało jej rodzinnego ciepła, domu - ojciec był pracoholikiem. Dlatego Eleanor szuka nie bogatego kawalera, a czułego. Tym bardziej, że jej pierwszy kochanek i ochroniarz ojca bardzo ją oszukał i skrzywdził - okazał się tylko łowcą posagu.
Czy tym tak różnym osobom uda się stworzyć związek ? Wydaje się temu przeczyć rozsądek, ale być może  miłość pokona wszelkie przeszkody ?
Ta książka potwierdza regułę, że życie jest nieprzewidywalne i niesie szereg niespodzianek, które często wywracają nam świat do góry nogami. A miłość ? Czy można tej prawdziwej się oprzeć ? Czy można z lęku przed ciosem uciec od niej ? Chyba nie .
Lekka i łatwa lektura na wakacyjny wieczór .

2 komentarze: