środa, 17 maja 2017

Uwaga! Ciekawa zapowiedź - nowa saga norweska "Czas milczenia"

Stali Czytelnicy mojego bloga doskonale wiedzą, że moim ulubionym gatunkiem są sagi rodzinne. Chętnie czytuję zarówno te wydane w jednym tomie, te kilkuczęściowe jak i te, których kolekcja liczy kilkadziesiąt tomów. Takie właśnie są sagi norweskie, które mają liczne rzesze fanów i miłośników. W mojej biblioteczce drzemie wiele takich serii, a ja dziś na moim blogu chcę zwrócić Waszą uwagę na cykl, który już niebawem ukaże się w liczbie 60 tomów i nosi nazwę 
 "Czas milczenia"

Okładkę pierwszego tomu widzicie powyżej. Sagę tę napisała Jorunn Johansen - autorka "Tajemnicy wodospadu". Książki tworzące serię będzie można kupić w kioskach i salonach prasowych. Istnieje również możliwość prenumeraty - szczegóły w linku https://literia.pl/czasmilczenia

A o czym opowiada ta saga? Już odrobinę zdradzam. Otóż znajdziecie w niej miłość, intrygi, podejrzenia, tajemnice i morderstwa. 


"Seria przedstawia dramatyczne losy trzech kobiet, które w niezwykły sposób będą się ze sobą splatać.  
Kongsviger, rok 1838.
Pewna kobieta zostaje skazana na ścięcie po tym, jak posądzono ją o zabójstwo własnego dziecka. Choć jest niewinna, nikt nie chce słuchać jej wyjaśnień. Kat wykonuje wyrok.
Okolice Kongsviger, rok 1855.
Siedemnastoletnia Andrine Tronvik mieszka w skromnym wiejskim gospodarstwie wraz z rodzicami i starszym bratem. Pewnego dnia w jej życiu zachodzi wielka zmiana: Andrine dostaje posadę służącej w domu bogatej wdowy. Zupełnie nieoczekiwanie dziewczyna dowiaduje się, że jej matka pochodzi z majętnego rodu, choć od lat wraz z mężem żyją w bardzo skromnych warunkach. Jednak kobieta milczy na temat swojej przeszłości.
Czy młodziutka Andrine dowie się, kim właściwie jest? Czy będzie miała szansę poznać dziadków? I dlaczego mama  przestrzega córkę, by ta nie szukała rodziny?" 
 
PREMIERA I TOMU JUŻ 23 MAJA. 
KOLEJNE TOMY BĘDĄ UKAZYWAĆ SIĘ CO DWA TYGODNIE. 

A tak będą wyglądać okładki kolejnych tomów:


Jestem ogromnie podekscytowana i już nie mogę się doczekać kiedy rozpocznę lekturę pierwszego tomu, który nosi tytuł "Zjawa z przeszłości". Oczywiście jego recenzja pojawi się na blogu, tak samo jak opinie o kolejnych tomach. Gorąco zapraszam i tych, którzy są jak ja zakochani w tego typu literaturze, jak i tych, którzy jeszcze po nią nigdy nie sięgnęli.

LEKTURA TEJ SERII NIE MOŻE WAS OMINĄĆ!
Zajrzyjcie pod link 

1 komentarz:

  1. przeczytała pierwszy tom bardzo interesująca nie mogę się doczekać następnego tomu i dalszej historii Andrin

    OdpowiedzUsuń