środa, 23 listopada 2011

Richard Paul Evans "Obiecaj mi "


Wydawnictwo Znak litera nova
data wydania listopad 2011
stron 296
ISBN 978-83-240-1662-4

To co czeka nas w życiu nie jest rozdane sprawiedliwie. Jedni mają ciągle pod górkę , innym droga jest smarowana masełkiem. I nikt nie udzieli odpowiedzi dlaczego los obdarowuje niejednakowo. O historii kobiety na którą spada wiele nieszczęść opowiada Richard Paul Evans w powieści "Obiecaj mi". Główna bohaterka to zwyczajna 28-letnia Amerykanka wiodąca życie mamy 6-letniej córeczki i żony męża poza którym świata nie widzi. Beth wierzy, że oboje są w tym związku szczęśliwi i spełnieni. Mimo częstych służbowych wyjazdów Marca Beth doskonali sobie radzi z pracą, prowadzeniem domu, wychowaniem ukochanej jedynaczki i tęsknotą za swoim wybrankiem. Spokojne ustabilizowane życie okazuje się niestety zbudowane na złudzeniu. Marc bowiem wiernym mężem nie jest. Miewa liczne romanse i kochanki, a zdradza go banalnie liścik w kieszeni. Beth czuje się zraniona i oszukana, a na dodatek Charlotte zaczyna dość poważnie chorować - lekarze nie potrafią postawić dobrej diagnozy, leczenie pociąga spore koszty, pojawiają się kłopoty finansowe. To już dużo nieszczęść, ale do tego dochodzi jeszcze rak Marca i wkrótce niewierny mąż umiera. A na drodze wdowy pojawia się w bożonarodzeniowy poranek pewien przystojny mężczyzna. Czy Beth jest gotowa zapomnieć o ranie w sercu zadanej zdradą i zbudować od nowa swoje życie ? Czy wszystko okaże się proste i logiczne ? Czy Matthew to mężczyzna stanowiący drugą połówkę Beth ?
Nic Wam już więcej nie zdradzę. A dodam tylko, że jeśli się skusicie na lekturę czeka Was spora niespodzianka i dużo emocji. Evans nie zawiódł. Znów obdarzył Czytelników świetną historią o miłości, uczuciach i poświęceniu. O tym, że zakazany owoc niekoniecznie musi być smaczny i soczysty. Napisana mistrzowskim stylem książka czyta się jednym tchem. Akcja ciągle zaskakuje, a przewidywania Czytelnika często okazują się nietrafne, bo Evans stworzył ciekawą i nietuzinkową historię, która jest powieścią obyczajową i baśnią dla dorosłych w jednym. "Obiecaj mi " to książka pełna magii, wyrafinowana historia o miłości, która nie jest lukrowanym ciasteczkiem na tacy romansu, ale subtelną opowieścią o zawiłości ludzkich uczuć i poświęceniu. Autor uświadamia jak łatwo jest kogoś zranić, złamać komuś życie i jak trudno znów wiarę w dobre intencje innych odbudować. Beth i tak radzi sobie bardzo dzielnie. Podziwiałam ją za siłę i zaparcie, jakie była sobie w stanie mimo bólu i cierpienia wykrzesać. Wspaniała mama poświęca dla ukochanej córki tak wiele. Tak, tak Beth to wyjątkowa bohaterka, która nie jest egoistką, która za wszelką cenę walczy o zdrowie i szczęcie Charlotte. Zwyczajna kobieta urosła w moich oczach do miana bohaterki. Jej dobre serce i chart ducha to coś niezwykle cennego. Polubiłam ją i bardzo chciałam, by zaleczyła zbolałą duszę i na nowo zaczęła brać życie pełnymi garściami.
Sporym atutem tej powieści jest język, styl i świetne dialogi. Może lektura wyciśnie Wam łezkę w oku jak mnie, ale myślę, że Was nie rozczaruje. To książka mądra i lekka w odbiorze, wzruszająca i zmuszająca do refleksji nad życiem. Bo czy w nim warto kierować się iściem do celu po trupach? Czy zawsze dążenie do spełnienia pragnień za wszelką cenę ma sens ? A może jednak czasem trzeba odpuścić, choć nie jest to łatwe ?
Ciepła i serdeczna historia, która umili na pewno długi jesienny wieczór.Polecam .
Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Znak litera nova.
A jeśli chcecie zapoznać z książką wirtualnie polecam link z jej fragmentem
 

2 komentarze:

  1. Książka ciągle przede mną, ale z każdą recenzją kusi coraz bardziej :)

    OdpowiedzUsuń
  2. mnie już od jakiegoś czasu kusi, bo parę recenzji czytałam :) i okładka również zachęca.

    OdpowiedzUsuń