środa, 31 stycznia 2018

Marcie Steele "Druga szansa"Wydawnictwo Kobiece
data wydania 2018
stron 336
ISBN 978-83-65740-96-0

Ciepła opowieść o butach, przyjaźni i miłości

Od czasu do czasu lubię sięgnąć po książkę lekką, przyjemną, która poprawi mi humor i naładuje pozytywną energią. Wywoła uśmiech na twarzy i pozwoli wierzyć, że dobro zwycięża to, co złe. 
Z powyższych powodów urzeczona prześliczną okładką i ciekawym opisem zaczytałam się w książce "Druga szansa". To był strzał w środek tarczy i bardzo trafiony wybór lektury. 
Buzia była pogodna, było sympatycznie i bardzo ciepło.

W dzisiejszym świecie prawdziwa przyjaźń w miejscu pracy jest czymś bardzo rzadkim. Praca to arena na której jedni prześcigają drugich w biegu po sukces, to stadion na którym trwa niekończący się wyścig szczurów. W książce jest inaczej. Lepiej i tak jak powinno być. Chandler to niewielki sklep z butami, który założono wiele lat temu. Jego pierwszy właściciel zmarł, a biznes prowadzi jego córka. Sklep oferuje buty wcale nie w niskich cenach. Są to modele mocno klasyczne, które nie zawsze są zgodne z nowymi trendami mody. Obroty przez zatrzymanie się oferty w miejscu spadają. To nie podoba się Suzanne, która zagraża pracującej w sklepie trójce pracowników likwidacją firmy. Kierowniczka i główna bohaterka książki Riley Flynn rusza z pomysłami i kampanią marketingową. Chce za wszelką cenę ocalić miejsce pracy i nie pozbawić siebie oraz Dana i Sadie środków do życia. Czy uda jej się ta misja? Zapraszam do lektury.

Książkę czyta się lekko, szybko i niezwykle przyjemnie. Wielkim atutem jest zwinne pióro Autorki spod którego wypływa ujmująca i serdeczna historia, która gloryfikuje przyjaźń i ciepło w międzyludzkich stosunkach. Nie brak też perypetii miłosnych głównych bohaterów, którzy szukają miłości, tęsknią za prawdziwym uczuciem i chcą być szczęśliwi. Akcja książki jest dość wartka, a największym jej atutem są wspaniałe dialogi. W fabule ciągle coś się dzieje. Czytelnik jest wciąż zaskakiwany, bo choć niektóre wątki da się przewidzieć to pojawiają się inne będące po prostu niespodzianką. Tytuł to lektura ku pokrzepieniu kobiecych serc - tych złamanych, zawiedzionych i rozczarowanych. Tych szukających drugiej połówki i tych, które ją utraciły. Miłość w zarodku zawsze zasługuje na szansę. Nie każdy jej pączek rozwinie się w piękny kwiat, ale nie można skazać kiełkującego uczucia od razu na stratę. 
Życie Riley nie rozpieszcza, często zaskakuje i jest takie inne niż by chciała. To jednak dzielna dziewczyna, która szybko wraca po ciosie do pionu i zaczyna kolejną rundę walki. A jak jest oszołomiona gorzkim smakiem ma cudownych przyjaciół. Takich, którzy staną za nią murem i podadzą pomocną dłoń. I takich osób w otoczeniu życzę każdemu z Was, bo przyjaźń to coś wyjątkowego i bezcennego. 
Polecam ten tytuł, który sprawdzi się jako literacka pigułka odstresowująca od szarych stron zwyczajnej rzeczywistości. 

3 komentarze: